logo
gora

 
 
 
 
NOWY TEMAT


Dzieci chorują częściej
Tiki
Wirus HPV
 
 
 

Kupuj 30% taniej w Klubie Calivita

Jeśli zastanawiasz się nad szczepieniem przeciw HPV koniecznie przeczytaj te informacje!

Dopiero potem podejmij decyzję.

To może mieć wpływ na Twoje zdrowie!


Szczepienie
Masz prawo wybrać jak chcesz dbać o swoje zdrowie.

Jeśli uważasz za słuszne aby zaszczepić się szczepionkami dostępnymi na rynku to masz do tego prawo i możesz wybrać taki sposób dbania o własne zdrowie.

Ale musisz znać fakty!

Zazwyczaj dostajesz jednostronne informacje na temat korzystnego działania szczepionek, a musisz znać też informacje na temat zagrożeń takiego sposobu leczenia i zapobiegania chorobom.

Tu chodzi o Twoje zdrowie!
Zanim zdecydujesz dowiedz się więcej!


Ważne informacje o szczepieniu „przeciwko” rakowi szyjki macicy

W wielu mediach pojawiło się sporo informacji o raku szyjki macicy i szczepionkach, które mają tej chorobie zapobiegać. Ponieważ są one najczęściej ograniczone do silnego promowania szczepień, należy podać nieco więcej informacji na ten temat.

Zachorowalność na tą chorobę jest znikoma w krajach, w których jest regularna diagnostyka cytologiczna. Przy systematycznych badaniach, wszelkie powstające w macicy twory, mogą być usunięte zanim przekształcą się w komórki rakowe. Taki proces trwa bardzo długo (nawet kilkanaście i więcej lat). Wystarczy w związku z tym przeprowadzenie badania nawet raz na trzy lata.

Przykładem może być tu Finlandia, w której umiera na raka szyjki macicy tylko kilkanaście kobiet rocznie i to prawie wyłącznie z powodu lekceważenia badań. W Polsce umiera na nią około dwa tysiące kobiet rocznie i jest to spowodowane przede wszystkim tym, że regularne badania robi tylko 15% populacji. Nie jest prawdą więc, to co podają media, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób nowotworowych.

Niczym nie usprawiedliwione jest więc szczepienie całej populacji, gdy bez tego ilość zachorowań może być sprowadzona do drobnego ułamka promila.

Szczepionka
Szczepionka, nazywana przeciwko rakowi szyjki macicy, nie jest przeciwko tej chorobie. Jest skierowana przeciwko czterem typom wirusa HPV, które są podejrzewane o inicjacje powstawania inwazyjnych komórek nowotworowych. Tymczasem tylko niewielki procent zarażenia tymi wirusami prowadzi do tej choroby, jak również znane są przypadki jej rozwoju bez udziału HPV.

Szczepionka reklamowana jest wysoką skutecznością w zapobieganiu rakowi szyjki macicy, wywołanemu przez wirusa HPV, jeżeli jest stosowana profilaktyka. Nie zabezpiecza jednak przed tą chorobą wywołaną innymi czynnikami.
Media pomijają również najczęściej fakt, że kolposkopia połączona z cytologią daje praktycznie 100% zabezpieczenia. W dodatku bez możliwości wystąpienia skutków ubocznych.
Okres badań większości szczepionek trwa trzy do czterech lat, a w przypadku gdy ma być poddana szczepieniu cała populacja, nawet do dziesięciu. Tymczasem ta szczepionka została dopuszczona po znacznie krótszym okresie badań. Jak można w tak krótkim czasie sprawdzić jej skuteczność, przy tak długo rozwijającej się chorobie i zbadać czy nie wystąpią długotrwałe skutki uboczne?
Niewyjaśnionym zbiegiem okoliczności, w krótkim czasie po przyjęciu szczepionki, zmarło już sporo osób. W samych Stanach Zjednoczonych jest takich zgłoszeń już około 30.
W ramach opłaconych przez samorządy akcji, zostały w Polsce zaszczepione już dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ciekawostką jest, że w jednym z tych miast, radny, inicjator tych szczepień, oficjalnie przeprosił za złudną nadzieję.
Jeden z naszych znajomych opowiedział, że w liceum do którego uczęszcza jego córka, dyrektorka szkoły zgodziła się na zaszczepienie uczennic przeciwko rakowi szyjki macicy, bez poinformowania rodziców i uzyskania ich zgody. Zgodziła się, bo przyszli przedstawiciele firmy farmaceutycznej (nie wiadomo jakiej) i zaproponowali, że zaszczepią za darmo (czym?). Zamiast sprawdzić firmę i zastanowić się, skąd taka propozycja, zgodziła się na zrobienie z dziewcząt królików doświadczalnych i wszczepienie nie wiadomo czego. Podobno wiele uczennic po tym zdarzeniu długo chorowało i niektóre nadal są w nie najlepszym stanie. Jeżeli powyższa informacja zostanie potwierdzona, to jest to przestępstwo kryminalne.

Producent tej szczepionki był „bohaterem” jednej z najgłośniejszych spraw sądowych. Musiał wypłacić w wyniku pozwów zwykłych i zbiorowych 4,85 miliarda dolarów odszkodowania pokrzywdzonym przez jego bardzo drogi lek przeciwbólowy o nazwie Vioxx.

Poseł Paweł Arndt w zapytaniu poselskim nr 1170 z dnia 5 marca 2008 r. podaje, że:
„Z szacunków wynika, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych preparat zabił niemal 60 tys. osób, a w Wielkiej Brytanii - przeszło 10 tys.” W tych pozwach zbiorowych brali również udział Polacy. Niestety tylko drobna część bezpośrednio pokrzywdzonych, których ilość szacowano przynajmniej na 50.000 osób.
Czy w przypadku tej szczepionki jest absolutna pewność, że sytuacja się nie powtórzy? Czy na pewno nie popełniono żadnych błędów i uwzględniono wszystkie ewentualności? Co będzie w przypadku, jeśli zaczną się jak poprzednio liczne zachorowania, a nawet przypadki śmiertelne? Nawet największe odszkodowania , uzyskane w pozwach sądowych, nie przywrócą przecież zdrowia i życia.

To jest tylko drobna część faktów związanych z tym tematem. Zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z nimi, aby móc wyrobić sobie własne zdanie. Reklamowe artykuły, które zdominowały główne media, nie są przecież wystarczającą podstawą do poważnego zapoznania się z tym tematem.

Prof. dr Alicja Zobel
Mgr Piotr Wayde

Alicja Zobel jest profesorem Trent University w Ontario, członkiem Nowojorskiej Akademii Nauk, promotorką 62 prac doktorskich i habilitacyjnych, education officer of Women's Institute (48.000 kobiet w Ontario). Posiada trzy patenty na naturalne związki antyrakowe. Jest edytorem radia Trent i lokalnej telewizji.

Piotr Waydel jest prezesem Fundacji Na Rzecz Promocji Historii Polski i zastępcą Redaktor Naczelnej miesięcznika "Eurogospodarka". Jest również członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, oraz innych fundacji i stowarzyszeń.

Źródło : http://newworldorder.com.pl

Kolejne artykuły do przeczytania i zastanowienia…

Coraz więcej ekspertów zaniepokojonych szczepionką HPV

 


Grupa kanadyjskich profesjonalistów zdrowia publicznego mówi o pewnej liczbie pozostających bez odpowiedzi pytań o szczepionkę przeciwko HPV i że powszechny program szczepień w Kanadzie "jest przedwczesny i mógłby mieć nie zamierzone negatywne konsekwencje".
Abby Lippman, profesor epidemiologii na Uniwersytecie McGilla i jego koledzy, przeprowadzili przegląd aktualnej literatury na temat szczepionki przeciwko HPV i streścili swoje wnioski w artykule wstępnym w Dzienniku Kanadyjskiej Izby Lekarskiej.
Odkryli, że podczas gdy wydaje się, że szczepionka jest wysoko efektywna w prewencji zakażeń HPV typu 16 i 18 (aktualnie uważa się że jest to powód około 70% przypadków raka szyjki macicy), to nie jest jeszcze oczywiste czy zredukowanie takich infekcji przełoży się na mniejszą umieralność na raka szyjki macicy w długim okresie.
Zauważyli, że liczba zgonów na raka szyjki macicy malała w Kanadzie od lat mimo wszystko z powodu szerokiej dostępności powszechnie dostępnego finansowanego społecznie programu badań cytologicznych .

Podkreślają także, że jest dużo luk w wiedzy o szczepionce:
- nie albo czy iniekcja przypominająca będzie potrzebna w późniejszych latach;
- jest jasne na jak długo szczepionka będzie efektywna;
- jest też brak danych, na temat efektywności szczepionki HPV jeżeli została podana w tym samym czasie z inną szczepionką.

Naukowcy zastanawiają się też, czy program szczepień masowych przeciwko HPV będzie prowadzić do redukcji bezpiecznych praktyk seksualnych i liczby wykonywanych cytologicznych badań przesiewowych.
Zauważają, że stosunkowo mała ilość dziewcząt w wieku od 9 do 15 lat brała udział w klinicznych testach szczepionki Gardasil i najmłodsza z nich uczestniczyła w nich tylko 18 miesięcy. Mimo wszystko dziewczęta z tej grupy wiekowej są podstawowym populacyjnym celem szczepień masowych.
I jak podkreślają, wszystkie ze zrelacjonowanych testów szczepionki przeciwko HPV, czy to Gardasilu, czy jego potencjalnego konkurenta Cervarixu, były sponsorowane w całości albo w części przez producenta szczepionki.
Odnotowując, że Gardasil jest najdroższą szczepionką dla dzieci zaproponowaną do masowego użytku (to aktualnie kosztuje 404 dolarów amerykańskich dla 3 wymaganych dawek), autorzy wskazują, że nie było analizy kosztów efektywności by móc zdecydować czy zaproponowane programy szczepienia spowodują zmniejszenie śmiertelności z powodu raka szyjki macicy.
Autorzy dostarczają kilku ogólnych rekomendacji dla rozwoju programu masowych szczepień przeciw HPV, włączając apel do rządu by edukować społeczeństwo o faktach dotyczących raka szyjki macicy, zakażenia HPV i szczepień HPV oraz aby udzielić poparcia bezstronnym badaniom do uzupełnienia brakujących obecnie danych.
"To jest czas by odetchnąć i zastanowić się nad tym co już wiemy i czego jeszcze nie znamy aby rozwinąć plan oparty o mocne, wiarygodne dowody, które są wartościowe dla każdego", piszą autorzy.

"Poszczególne dziewczęta i kobiety, jak również współtworzący politykę, mogą podjąć rzeczywiście uzasadnione decyzje o szczepieniach tylko wtedy, gdy dysponują wszystkimi dowodami a dzisiaj jest więcej pytań niż odpowiedzi".


TORONTO, 20 września , 2007Kiedy Kanada, w dużej części z powodu agresywnego lobbingu odpiera nie sprawdzoną kompleksowo szczepionkę firmy Merck przeciw HPV dla 9 letnich dziewczynek, spojrzenie na rozwój wydarzeń związanych ze szczepionką na południe od granicy powinno powodować u Kanadyjczyków autentyczny niepokój.
W Stanach Zjednoczonych podobna kampania lobbingowa prowadzona przez to samo przedsiębiorstwo wprowadziła na rynek masowe szczepienia dziewcząt przeciw HPV.
Niemal przez rok, szczepionka HPV została powiązana z co najmniej pięcioma przypadkami śmiertelnymi, nie wspominając o tysiącach raportów na temat działań nie pożądanych, z których 100 uznano za poważne, a wiele wymagało hospitalizacji.

Judicial Watch - amerykańska, publiczna organizacja mająca na celu wykrywanie i ściganie korupcji rządowej zaniepokoiła się dużymi dotacjami pochodzącymi z firmy Merck dla bardzo ważnych polityków.
Dzięki swobodnemu dostępowi do informacji uzyskanemu na prośbę grupy odkryto, że podczas okresu od 8 czerwca 2006 - gdy szczepionki otrzymały aprobatę do maja 2007 zgłoszono do FDA 1637 raportów działań niepożądanych szczepionki przeciw HPV.
Trzy przypadki śmierci były powiązane ze szczepionką, w tym 12-letniej dziewczynki. Asystent medyczny poinformował, że jedna z dziewcząt "zmarła z powodu zakrzepu w trzy godziny po otrzymaniu szczepionki Gardasil." Dwa inne raporty, dotyczące dziewczynek w wieku 12 i 19, opisywały przypadki śmierci powiązane z problemami z sercem i/lub zakrzepami.

Począwszy od 11 maja 2007, 1 637 niekorzystnych reakcji na szczepienia zostało zgłoszonych do FDA przez System Informowania o Działaniach Niepożądanych Szczepionek w tym było 371 poważnych reakcji.
Spośród 42 kobiet, które otrzymały szczepionkę podczas ciąży, 18 doświadczyło działań ubocznych poczynając od samoistnego poronienia do nieprawidłowości w rozwoju poczętego dziecka.
Efekty uboczne opublikowane przez Merck & Co. ostrzegają ludzi o potencjalnym bólu, gorączce, mdłościach, zawrotach głowy i swędzeniu po otrzymaniu szczepionki. Rzeczywiście, 77% działań niepożądanych to są typowe efekty uboczne szczepień. Ale do pozostałych bardziej poważnych należą: paraliż, porażenie nerwu twarzowego, zespół Guillaina-Barra i napady padaczki.

Judical Watch poinformował LifeSiteNews.com że dalsze informacje na temat niepożądanych działań szczepionki przeciw HPV, za okres od maja 2007 do września 2007, ujawniły dodatkowo 1800 przypadków niepożądanych działań, w tym więcej przypadków śmiertelnych. Dokładnie jak wiele więcej przypadków śmiertelnych wystąpiło dowiemy się w późniejszym terminie.

Informacja LifeStyleNews.com z lutego 2007 na temat wywierania przez Merck nacisków na USA :

Kanadyjski dziennik Toronto Star ostatnio poinformował, że Merck Frost Kanada Ltd. zatrudnia giganta zajmującego się public relations do przeforsowania strategii szczepionkowych wykorzystując jakichś wpływowych członków grupy nacisku.
Konserwatywny Rząd Harpera zatwierdził szczepionkę HPV Merck Gardiasil w lipcu i później ogłosił program wart $300 milionów dolarów mający na celu szczepienie dziewcząt w wieku 9-13.
To oczywiście jest tylko początek tego z czym Merck łaczy swoje nadzieje, prawdopodobnie zależy im na zwiększeniu zasięgu szczepień na wszystkie potencjalnie aktywne seksualnie kobiety w Kanadzie, które jeszcze nie zaraziły się HPV. W sierpniu, ogłoszono na radzie ministra zdrowia George'a Smithermana, że wszystkie dziewczynki z klas 8 (w wieku 13 lat) będą mieć wolny dostęp do szczepionki Gardasil.

Jedną z głównych wątpliwości lekarzy jest to, że program szczepień HPV został zrealizowany przed należytym zakończeniem testów. Długoterminowe efekty szczepionki pozostają nieznane. Wielu pyta skąd ten wydawałoby się lekkomyślny pośpiech?
Przynajmniej jedna odpowiedź na to pytanie pochodzi z faktu, że Merck jest obecnie jedynym producentem szczepionki przeciw HPV w postaci Gardasilu. Konkurencyjna szczepionka przeciw HPV o nazwie Cervarix firmy Glaxo Smith Kline, ma uderzyć w rynek w styczniu 2008. Im więcej dzieci zostanie zostanie zaszczepionych Gardasilem, tym mniej później otrzyma powtórną dawkę z konkurencyjnej i niezgodnej szczepionki.
Merck ma w wyścigu zdobyć większość rynku ponieważ jest w stanie tego dokonać, konsumując wiele milionów dolarów podatników.
Sprzedaż Gardasilu w USA jest szacowana na osiągnięcie zysku 1 miliarda dolarów w pierwszym roku jego dostępności.

Źródło: LifeSiteNews.com

Kolejny kontrowersyjny artykuł
na temat szczepień. Tym razem na temat
obowiązkowych szczepień naszych dzieci.

Jeśli chcesz poznać te informacje czytaj
Czytaj tutaj

Tutaj przeczytaj jak w bezpieczny sposób chronić swój organizm przed niebezpiecznym wirusem Czytaj tutaj

Chcesz wiedzieć więcej?
Bezkonkurencyjna na rynku – seria VITAL. Suplementy dobrane do grupy krwi. Poznaj ich bogaty skład.

Tutaj znajdziesz informacje na temat wirusa HPV
i bezpieczne sposoby na ochronę zdrowia
Czytaj tutaj

góra>>


 
zamów
pytanie