logo
gora

 
 
 
NOWY TEMAT


Dzieci chorują częściej
Tiki
Wirus HPV
 
 
 
 

Kupuj 30% taniej w Klubie Calivita

Producent

Calivita® International

Vital 0

Forma

Tabletki

Pojemność

90 tabletek

Symbol

CV0109

Zalecenia

Dla dorosłych


Vital 0

Unikalny na Polskim rynku preparat witaminowo mineralny, wzbogacony dodatkowo wyciągami z ziół, owoców i warzyw wpływających korzystnie na organizm osób z grupą krwi 0

Patrząc na apteczne półki, uginające się od różnego rodzaju preparatów witaminowo-mineralnych tracimy orientację. Podchodząc do okienka rzucamy nazwę zasłyszaną z reklamy telewizyjnej, ale zanim kolorowe opakowanie znajdzie się w naszych rękach, już zaczynamy zastanawiać się, czy na pewno dokonaliśmy trafnego wyboru. Nie sztuką jest przecież kupić. Sztuką jest znaleźć preparat, który uwzględni indywidualne potrzeby naszego organizmu, a zarazem będzie dostosowany do dziedzictwa, jakie zostało zapisane w naszej grupie krwi. Tak wybrany produkt na pewno pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowiem.

A
B
Na rynku polskim dostępny jest bogaty asortyment multiwitamin, ale tylko Calivita oferuje kompleksowe dodatki żywieniowe dobrane pod kątem indywidualnych cech posiadaczy 4 różnych grup krwi. Unikalny skład Vital 0 nie tylko zapobiega niedoborom witaminowo-mineralnym, ale przede wszystkim pomaga utrzymać optymalną równowagę wewnętrzną organizmu, niezbędną do zachowania zdrowia. Nic dziwnego, że seria Vital zyskała już bardzo wielu zwolenników.
AB
0
Osoba z grupą krwi 0 charakteryzuje się wrodzonym optymizmem i wiarą we własne siły. Posiada silny system immunologiczny, który czasami zbyt agresywnie reaguje nawet na niewielkie zmiany dietetyczne i środowiskowe. Ta osoba to według dr D'Adamo "Myśliwy" - wykazuje on szczególną skłonność do artretyzmu, alergii, zaburzeń krzepnięcia krwi oraz wrzodów trawiennych. W związku z nieustabilizowaną pracą tarczycy ma tendencje do zatrzymywania płynów w organizmie, nadwagi i zmęczenia.

Produkt VITAL "O" to znakomita pomoc dla osób z tą grupą krwi.

Zestaw witamin z grupy B oraz korzeń chrzanu ułatwia przyswajanie pokarmów i poprawia przemianę materii. Zwiększona ilość jodu i manganu wspomaga pracę tarczycy, natomiast obecność pietruszki i jukki neutralizuje negatywne skutki diety wysokobiałkowej. Zadaniem lukrecji jest ochrona błony śluzowej przewodu pokarmowego przed procesem zapalnym i jednocześnie pomoc w regeneracji już uszkodzonych ścian. Pracę układu trawiennego wspomaga również dodatek owocu śliwy, amerykańskiej borówki, pietruszki i kurkumy (wysoce wskazanych dla tej grupy krwi). Ten ostatni składnik to ceniona od wielu lat przyprawa i lek na Dalekim Wschodzie. Wykorzystuje się zwłaszcza jej właściwości przeciwzapalne, żółciopędne i bakteriobójcze. W medycynie naturalnej często jest stosowana jako skuteczny środek zmniejszający bóle i obrzęki stawowe.

obraz4 obraz1 B5 B6
Dlaczego Vital to dobry wybór?

Nawał różnego rodzaju preparatów witaminowo-mineralnych na naszym rynku powoduje, że w swoim wyborze kierujemy się najczęściej reklamą, która akurat "wpadła nam w oko czy ucho". Zastanówmy się, czy na pewno dokonaliśmy trafnego wyboru.

Tak, właśnie Vitale, bo...

Zwróćmy uwagę na przeznaczenie preparatu. Na rynku znajdziemy wiele multiwitamin uwzględniających indywidualne wymagania osób w różnym wieku, przeznaczonych m.in. dla kobiet i mężczyzn, dla sportowców, itd. Ale tylko Calivita oferuje produkty stworzone dla osób o czterech różnych grupach krwi - serię VITAL. Oferta ta ma swoje uzasadnienie w teorii dr D`Adamo.

Powtórzymy tylko w telegraficznych skrócie: według dr D`Adamo posiadana przez nas grupa krwi jest jak genetyczny odcisk palca. Z jednej strony, każdy z nas jest niepowtarzalną istotą, z drugiej zaś, ma predyspozycje do zachorowania na pewne "przypisane' naszej grupie krwi choroby. Aby ich uniknąć, powinniśmy stosować dietę zgodną ze swoją grupą krwi. Kto ma jednak czas i samodyscyplinę do przestrzegania takiej diety? Na pewno niewielu. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na "przypisane" naszej grupie krwi choroby? Na szczęście nie! Dla tych wszystkich osób, które nie są jeszcze gotowe do wyrzeczeń, jest gotowe rozwiązanie. Jest nim zażywanie preparatu VITAL - odpowiedniego dla określonej grupy krwi.

Zwróćmy uwagę na skład preparatu. Zdecydowana większość preparatów witaminowo-mineralnych zawiera "tylko" określone witaminy i składniki mineralne. "Tylko" - gdyż seria VITAL ma w swoim składzie szereg innych, bardzo ważnych substancji. Na pierwszym miejscu należy wymienić wyciągi z roślin leczniczych. Warto przypomnieć, że każdy z czterech Vitali posiada w swoim składzie inny, specjalnie opracowany zestaw ekstraktów roślinnych. Niektóre nazwy brzmią bardzo egzotycznie, np. grzyby Reishii czy Shiitake, inne bardziej swojsko, m.in. owoc śliwy, liść selera czy pietruszki. Bez względu na to, każda z tych wielu substancji roślinnych ma wspierać naturalne siły obronne organizmu w walce z chorobami "przypisanymi" osobom o określonych grupach krwi. Ponadto, we wszystkich 4 produktach serii jest obecna pewna grupa substancji czynnych, które eliminują niepożądane efekty współczesnego stylu życia i odżywiania (np. bioflawonoidy, glutation, cysteina, cholina, inozytol czy betaina HCL). Podsumowując, każdy z 4 rodzajów Vitali zawiera w swym składzie ponad 40 różnych substancji czynnych: witamin, składników mineralnych, ekstraktów roślinnych, enzymów, antyutleniaczy, aminokwasów, itd. Vitale nie tylko więc uzupełniają niedobory witaminowo-mineralne, ale przede wszystkim pozwalają zachować równowagę układu immunologicznego, prawidłową masę ciała i opóźnić procesy starzenia. Możemy więc mówić o nich jako o kompleksowych dodatkach żywieniowych, przeznaczonych dla osób o określonej grupie krwi.

Zwróćmy uwagę na wygląd preparatu. Kapsułki, tabletki, syropy, kropelki, nalewki, a nawet musujące pastylki, w stu smakach i kolorach -to tylko niektóre formy preparatów witaminowo-mineralnych, jakie oglądamy w aptekach czy sklepach. Na tym tle preparaty z serii VITAL wypadają blado - zwykła tabletka, niekolorowa i praktycznie bez smaku. Ale wszyscy dobrze wiemy, że to zaleta. Bowiem w Vitalach, podobnie, jak w innych preparatach CaliVita, jest tylko to, co niezbędne. Do produkcji nie używa się barwników, konserwantów, cukru i sztucznych substancji smakowych.

Zwróćmy uwagę na sposób użycia i zawartość. 90 tabletek preparatu Vital, stosowane profilaktycznie 1 tabletka dziennie, to kuracja aż na 3 miesiące. Korzyścią jest również fakt, że stosując Vital, możemy ograniczyć się do zażywania jednego preparatu, w którym znajdzie się wszystko to, co dla nas najlepsze.

Na szczęście już coraz częściej świadomie sięgamy po różnego rodzaju suplementy. W takim asortymencie produktów witaminowo-mineralnych, jakim dysponuje nasz polski rynek nie sztuką jest wybrać. Sztuką jest dobrać preparat właściwy do wymagań swojego organizmu. Preparat dostosowany do dziedzictwa, jakie zapisane zostało w naszej grupie krwi.

Anita Widawska
mgr żywienia człowieka - CALINews nr 4, Lipiec 2002

Artykuł z Calinews

Seria VITAL: 0, A, B, AB

Prifesir Szedlak
W poprzednim numerze CaliNews przedstawiłam Państwu ogólne właściwości serii produktów Vital. Teraz chciałabym omówić różnice między poszczególnymi preparatami tej serii. W tabeli przedstawionej obok link>> widzimy skład produktów Vital dla grupy krwi 0, A, B i AB. Warto zwrócić uwagę na występujące różnice w zawartości witamin, składników mineralnych i roślin leczniczych w poszczególnych produktach, które odzwierciedlają odmienne zapotrzebowanie konkretnej grupy krwi na dane substancje odżywcze.

Seria Vital to produkty stworzone z myślą o ludziach zdrowych - by pomóc im zachować zdrowie, jak również dlatych, którzy borykają się z niewielkimi dolegliwościami. W pozytywnym znaczeniu tego słowa: DLA WSZYSTKICH i NA KAŻDY DZIEŃ. Stanowią doskonały, podstawowy suplement żywieniowy, który oprócz zapotrzebowania ogólnego, w dużej części zabezpiecza również nasze indywidualne potrzeby.

Patrząc na skład nie mamy już wątpliwości, że suplementy żywieniowe Vital  należą do najbardziej nowoczesnych preparatów i to nie tylko w Europie, ale również na świecie. Jaka jeszcze inna multiwitamina zawiera ponad czterdzieści składników ?
Reklamowane do znudzenia w telewizji i w prasie produkty, pod względem kompozycji, nawet nie zbliżają się do serii preparatów Vital. Regularne, tzn. codzienne zażywanie kompleksowych preparatów opracowanych dla określonej
rodzina

grupy krwi stanowi podstawę uzupełniania diety dla wszystkich dorosłych osób, niezależnie od tego, czy stosują dietę dobraną do swojej grupy krwi, czy też nie. Oczywiście dieta zgodna z grupą krwi zwiększa skuteczność danego Vital-a.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń

Prof. dr nauk med. Valéria Szedlák - Vadócz
CALINews nr 8, Marzec 2003


1 tabletka zawiera:
Beta karoten..........................................................................1.20 mg
Betaina HCL  ........................................................................10.00 mg 
Biotyna  .............................................................................40.00 mcg 
Bor .................................................................................... 50.00 mcg 
Cholina  ...............................................................................20.00 mg 
Chrom  ...............................................................................20.00 mcg
Cynk  .....................................................................................5.00 mg
Ekstrakt z korzenia lukrecji 4:1 (pozbawiony glicyryzyny)  ..........10.00 mg 
Inozytol  ..............................................................................20.00 mg 
Jod (kelp) ........................................................................... 80.00 mcg 
Juka  ....................................................................................30.00 mg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów  ..................................4.00 mg 
Kompleks hesperydyny  .........................................................5.00 mg 
Korzeń chrzanu  ...................................................................15.00 mg 
Krzem  ...................................................................................1.00 mg 
Kurkuma (std. 9% kurkuminy)  ..................................................5.00 mg 
Kwas foliowy  .....................................................................50.00 mcg 
Kwas pantotenowy  ..............................................................5.00 mg 
L-cysteina  ...........................................................................20.00 mg 
L-glutation  ...........................................................................5.00 mg 
Liść pietruszki  .....................................................................50.00 mg 
Magnez  ...............................................................................50.00 mg
Mangan  ................................................................................2.00 mg 
Miedź  ....................................................................................0.50 mg 
Molibden  ...........................................................................80.00 mcg 
Niacyna  ...............................................................................18.00 mg 
Nikiel  .................................................................................30.00 mcg 
Owoc borówki amerrykańskiej  .............................................20.00 mg 
Owoc śliwki  .........................................................................20.00 mg 
PABA  ....................................................................................5.00 mg 
Potas  ..................................................................................20.00 mg 
Rutyna ................................................................................. 4.00 mg 
Selen  .................................................................................15.00 mcg
Wanad  ...............................................................................10.00 mcg 
Wapń  .................................................................................100.00 mg
Witamina B1  ..........................................................................1.40 mg
Witamina B12  .......................................................................1.00 mcg
Witamina B2 
..........................................................................1.60 mg
Witamina B6  ..........................................................................2.00 mg
Witamina C  ..........................................................................60.00 mg
Żelazo  ...................................................................................3.00 mg 

Vital 0 to dobry wybór!

Wybierz Vital! Wybierz zdrowie!

góra>>

 
zamów
pytanie