logo
gora

 
 
 
NOWY TEMAT


Dzieci chorują częściej
Tiki
Wirus HPV
 
 
 
 

Kupuj 30% taniej w Klubie Calivita

Producent

Calivita® International

vitalA

Forma

Tabletki

Pojemność

90 tabletek

Symbol

CV0106

Zalecenia

Dla dorosłych


Vital A

Unikalny na Polskim rynku preparat witaminowo mineralny, wzbogacony dodatkowo wyciągami z ziół, owoców i warzyw wpływających korzystnie na organizm osób z grupą krwi A

Patrząc na apteczne półki, uginające się od różnego rodzaju preparatów witaminowo-mineralnych tracimy orientację. Podchodząc do okienka rzucamy nazwę zasłyszaną z reklamy telewizyjnej, ale zanim kolorowe opakowanie znajdzie się w naszych rękach, już zaczynamy zastanawiać się, czy na pewno dokonaliśmy trafnego wyboru. Nie sztuką jest przecież kupić. Sztuką jest znaleźć preparat, który uwzględni indywidualne potrzeby naszego organizmu, a zarazem będzie dostosowany do dziedzictwa, jakie zostało zapisane w naszej grupie krwi. Tak wybrany produkt na pewno pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowiem.

A
B
Na rynku polskim dostępny jest bogaty asortyment multiwitamin, ale tylko Calivita oferuje kompleksowe dodatki żywieniowe dobrane pod kątem indywidualnych cech posiadaczy 4 różnych grup krwi. Unikalny skład Vital A nie tylko zapobiega niedoborom witaminowo-mineralnym, ale przede wszystkim pomaga utrzymać optymalną równowagę wewnętrzną organizmu, niezbędną do zachowania zdrowia. Nic dziwnego, że seria Vital zyskała już bardzo wielu zwolenników.
AB
0
Osobę z grupą krwi A cechuje zwiększona wrażliwość, jest to typ nieco introwertyczny, skłonny do skrywania swoich obaw i kłopotów. Ta osoba to według twórców teorii - Rolnik - posiada on tolerancyjny układ odpornościowy, co sprawia, że łatwo adaptuje się do zmian dietetycznych i środowiskowych. Czasami jednak ten zbyt przyjazny dla otoczenia system nie jest w stanie rozpoznać wroga, co zwiększa ryzyko infekcji oraz nowotworów. Niekorzystna reakcja na stres, połączona z predyspozycjami do większości chorób cywilizacyjnych, sprawia, że u osób z grupą krwi A częściej niż u tych z innymi grupami stwierdza się choroby układu sercowo-naczyniowego, astmę oraz cukrzycę. Inny problem zdrowotny tej grupy krwi to zmniejszona produkcja soków żołądkowych, a tak że zaburzona funkcja wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zdrowie osób z grupą krwi A jest więc bardziej zagrożone niż pozostałych grup, dlatego należy możliwie jak najwcześniej dostarczyć im niezbędną pomoc.

Produkt VITAL "A" pobudza ich delikatny organizm do działania.

Siły immunologiczne wspiera beta-karoten, witamina E i C, glutation, zestaw bioflawonoidów, a spośród pierwiastków - cynk i selen. Ten zestaw to także skuteczna profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych oraz nowotworów. Unikalna kombinacja składników pochodzenia roślinnego skutecznie reguluje większość zaburzonych funkcji organizmu z grupą A. Zawarte w nich substancje czynne nie tylko świetnie uzupełniają swoje działanie, ale czasami nawet wzajemnie potęgują swój wpływ na organizm. Zielona herbata, głóg i borówka amerykańska to wspaniała obrona przed niszczycielskim wpływem wolnych rodników. Ich korzystne działanie dotyczy zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. Głóg często nazywany jest "witaminą starego serca", ponieważ wzmacnia mięsień sercowy oraz poprawia jego ukrwienie. Natomiast imbir i oregano regulują zaburzone wydzielanie soków żołądkowych. Pracę przewodu pokarmowego wspomagają też pietruszka, borówka, śliwka i bromelaina. Ten ostatni składnik to enzym otrzymywany z ananasa - nie tylko ułatwia on trawienie białek i przyswajanie składników pokarmowych, ale (podobnie jak zielona herbata) zapobiega skłonnościom do nadmiernej krzepliwości krwi.

obraz1 obraz2 obraz3 obraz4
Dlaczego Vital to dobry wybór?

Nawał różnego rodzaju preparatów witaminowo-mineralnych na naszym rynku powoduje, że w swoim wyborze kierujemy się najczęściej reklamą, która akurat "wpadła nam w oko czy ucho". Zastanówmy się, czy na pewno dokonaliśmy trafnego wyboru.

Tak, właśnie Vitale, bo...

Zwróćmy uwagę na przeznaczenie preparatu. Na rynku znajdziemy wiele multiwitamin uwzględniających indywidualne wymagania osób w różnym wieku, przeznaczonych m.in. dla kobiet i mężczyzn, dla sportowców, itd. Ale tylko Calivita oferuje produkty stworzone dla osób o czterech różnych grupach krwi - serię VITAL. Oferta ta ma swoje uzasadnienie w teorii dr D`Adamo.

Powtórzymy tylko w telegraficznych skrócie: według dr D`Adamo posiadana przez nas grupa krwi jest jak genetyczny odcisk palca. Z jednej strony, każdy z nas jest niepowtarzalną istotą, z drugiej zaś, ma predyspozycje do zachorowania na pewne "przypisane' naszej grupie krwi choroby. Aby ich uniknąć, powinniśmy stosować dietę zgodną ze swoją grupą krwi. Kto ma jednak czas i samodyscyplinę do przestrzegania takiej diety? Na pewno niewielu. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na "przypisane" naszej grupie krwi choroby? Na szczęście nie! Dla tych wszystkich osób, które nie są jeszcze gotowe do wyrzeczeń, jest gotowe rozwiązanie. Jest nim zażywanie preparatu VITAL - odpowiedniego dla określonej grupy krwi.

Zwróćmy uwagę na skład preparatu. Zdecydowana większość preparatów witaminowo-mineralnych zawiera "tylko" określone witaminy i składniki mineralne. "Tylko" - gdyż seria VITAL ma w swoim składzie szereg innych, bardzo ważnych substancji. Na pierwszym miejscu należy wymienić wyciągi z roślin leczniczych. Warto przypomnieć, że każdy z czterech Vitali posiada w swoim składzie inny, specjalnie opracowany zestaw ekstraktów roślinnych. Niektóre nazwy brzmią bardzo egzotycznie, np. grzyby Reishii czy Shiitake, inne bardziej swojsko, m.in. owoc śliwy, liść selera czy pietruszki. Bez względu na to, każda z tych wielu substancji roślinnych ma wspierać naturalne siły obronne organizmu w walce z chorobami "przypisanymi" osobom o określonych grupach krwi. Ponadto, we wszystkich 4 produktach serii jest obecna pewna grupa substancji czynnych, które eliminują niepożądane efekty współczesnego stylu życia i odżywiania (np. bioflawonoidy, glutation, cysteina, cholina, inozytol czy betaina HCL). Podsumowując, każdy z 4 rodzajów Vitali zawiera w swym składzie ponad 40 różnych substancji czynnych: witamin, składników mineralnych, ekstraktów roślinnych, enzymów, antyutleniaczy, aminokwasów, itd. Vitale nie tylko więc uzupełniają niedobory witaminowo-mineralne, ale przede wszystkim pozwalają zachować równowagę układu immunologicznego, prawidłową masę ciała i opóźnić procesy starzenia. Możemy więc mówić o nich jako o kompleksowych dodatkach żywieniowych, przeznaczonych dla osób o określonej grupie krwi.

Zwróćmy uwagę na wygląd preparatu. Kapsułki, tabletki, syropy, kropelki, nalewki, a nawet musujące pastylki, w stu smakach i kolorach -to tylko niektóre formy preparatów witaminowo-mineralnych, jakie oglądamy w aptekach czy sklepach. Na tym tle preparaty z serii VITAL wypadają blado - zwykła tabletka, niekolorowa i praktycznie bez smaku. Ale wszyscy dobrze wiemy, że to zaleta. Bowiem w Vitalach, podobnie, jak w innych preparatach CaliVita, jest tylko to, co niezbędne. Do produkcji nie używa się barwników, konserwantów, cukru i sztucznych substancji smakowych.

Zwróćmy uwagę na sposób użycia i zawartość. 90 tabletek preparatu Vital, stosowane profilaktycznie 1 tabletka dziennie, to kuracja aż na 3 miesiące. Korzyścią jest również fakt, że stosując Vital, możemy ograniczyć się do zażywania jednego preparatu, w którym znajdzie się wszystko to, co dla nas najlepsze.

Na szczęście już coraz częściej świadomie sięgamy po różnego rodzaju suplementy. W takim asortymencie produktów witaminowo-mineralnych, jakim dysponuje nasz polski rynek nie sztuką jest wybrać. Sztuką jest dobrać preparat właściwy do wymagań swojego organizmu. Preparat dostosowany do dziedzictwa, jakie zapisane zostało w naszej grupie krwi.

Anita Widawska
mgr żywienia człowieka - CALINews nr 4, Lipiec 2002

Nie zwlekaj – wybierz Vital dla siebie już dziś!!

Seria VITAL stworzona jest specjalnie dla 4 grup krwi

Spośród wielu czynników wpływających na nasze zdrowie, sposób odżywiania jest jednym z nielicznych pozostających całkowicie pod naszą kontrolą. Nic więc dziwnego, że wszelkie teorie łączące dietę z dobrą kondycją organizmu cieszą się zainteresowaniem mnóstwa osób - w tym tak że lekarzy. Obecnie wzrasta liczba zwolenników diety dr D'Adamo, która uwzględnia zależność pomiędzy grupą krwi, jadłospisem i stanem zdrowia człowieka. Ogniwem łączącym te - pozornie nie związane ze sobą - czynniki, są zawarte w pokarmach lektyny, które służą prawdopodobnie do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt.
rodzina

Jeżeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami krwinek czerwonych, powodując ich aglutynację (zlepianie), co w efekcie prowadzi do wielu procesów chorobowych. Niezależnie od szkodliwego działania lektyn, każda z grup krwi zawiera genetyczny przekaz określający indywidualne predyspozycje organizmu do pewnych chorób.

A zatem: jeżeli chcesz dłużej cieszyć się zdrowiem, to odżywiaj się zgodnie z potrzebami swojego organizmu (dieta dla Ciebie tutaj>>) i jednocześnie dostarczaj mu niezbędną ilość składników ochronnych, które wzmocnią jego "słabe strony ". Dla wielu z nas zalecenia dietetyczne są jednak zbyt trudne do wprowadzenia w życie. Kto chciałby cały czas kontrolować swoją dietę, eliminować ulubione dania i wprowadzać inne, niezbyt smaczne, ale za to zawierające niezbędne minerały i witaminy? Tu właśnie z pomocą przychodzi nam Calivita. W jej bogatej ofercie znajdziesz kompleksowe dodatki żywieniowe adresowane do posiadaczy 4 grup krwi – znajdziesz wiec preparat dostosowany do potrzeb swojego organizmu

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom i proporcjom stanowią one nie tylko wspaniałe uzupełnienie diety zgodnej z grupą krwi, ale również dostarczają substancji ochronnych tym osobom, które nie są skłonne dla własnego zdrowia zrezygnować z ulubionych potraw. Nowa seria Vital zawiera unikalną kompozycję witamin, składników mineralnych i roślin leczniczych, starannie opracowanych dla konkretnej grupy krwi. Suplementacja tymi produktami nie tylko wspiera naturalne siły obronne organizmu w walce z chorobami zagrażającymi życiu, ale pozwala również zachować równowagę układu immunologicznego, utrzymać prawidłową masę ciała oraz opóźnić proces starzenia.

1 tabletka zawiera:
Beta karoten  (naturalna forma witaminy A) 1.20 mg
Betaina HCL  10.00 mg 
Biotyna  40.00 mcg 
Bor  50.00 mcg 
Bromelaina  25.00 mg 
Cholina  20.00 mg 
Chrom  (GTF)  50.00 mcg
Cynk  8.00 mg
Ekstrakt z korzenia imbiru (std. 5% gingeroli)  5.00 mg 
Ekstrakt z liści zielonej herbaty (std. 20% polifenoli)  10.00 mg 
Inozytol  20.00 mg 
Jod (kelp - algi)  50.00 mcg 
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów  4.00 mg 
Kompleks hesperydyny  5.00 mg 
Krzem  1.00 mg 
Kwas foliowy  150.00 mcg 
Kwas pantotenowy  5.00 mg 
Kwercetyna  5.00 mg 
L-cysteina  20.00 mg 
L-glutation  5.00 mg 
Liść głogu (std. 2% flawonoidów)  10.00 mg 
Liść oregano  50.00 mg 
Liść pietruszki  50.00 mg 
Magnez  (chelat aminokwasowy) 50.00 mg
Mangan   (chelat aminokwasowy) 1.00 mg 
Miedź (chelat aminokwasowy) 0.50 mg 
Molibden  80.00 mcg 
Niacyna  18.00 mg 
Nikiel  30.00 mcg 
Owoc borówki amerykańskiej  20.00 mg 
Owoc śliwy  20.00 mg 
PABA  (kwas para-aminobenzoesowy) 5.00 mg 
Potas  (glukonian) 20.00 mg 
Rutyna  4.00 mg 
Selen  40.00 mcg
Wanad  10.00 mcg 
Wapń  100.00 mg
Witamina B1  1.40 mg
Witamina B12  1.00 mcg
Witamina B2  1.60 mg
Witamina B6  2.00 mg
Witamina C  (z owocami dzikiej róży) 60.00 mg
Witamina E  10.00 jm
Żelazo  (chelat aminokwasowy)8.00 mg

Vital A to dobry wybór!

Wybierz Vital! Wybierz zdrowie!

góra>>

 
zamów
pytanie